AVEKS İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.

AVEKS İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.
H3-C100

Web:

Telefon / Phone: 90 216 540 00 60
Faks / Fax: 90 216 540 00 61
Adres / Address: İMES SANAYİ SİTESİ CBLOK 306 SK. NO:4 Y.DUDULLU TURKEY
Stand No: H3-C100

Since 1995 AVEKS AS has been a supplier of raw materials for the industrial production and steel.

With this experience in conjunction with our broad spectrum of suppliers AVEKS AS offers a wide range of products including; pig irons, ferro alloys, noble alloys, coke and recarburizers, metals and minerals, a variety of cored wires, abrasives, refractory products for iron, steel, nonferrous industries.

We try to create close relationships with customers to ensure their happiness and satisfaction by offering our products at competitive prices.

We take pride not only in the reliability and quality of our products, but also in the speed in which transactions are made. Our commitment to excellence has helped expand our customer base to cover: Turkey, Europe, CIS and Middle East.

Over the years we have elevated ourselves to become one of the most trusted suppliers of all kind of metallurgical raw materials.
Above all, our primary goal is to help better serve you with your needs.

AVEKS A.Ş. olarak 1995 yılından bu yana, endüstriyel üretim için hammadde tedariğine yönelik hizmet vermekteyiz.

Pik demirler, ferro alaşımlar, değerli metaller, karbon vericiler, metalik ürünler, nüveli teller, aşındırıcılar, refrakter ürünleri, döküm kimyasalları v.b. malzemelerden oluşan geniş ürün portföyü ile demir çelik, dökümhaneler ve cam endüstrisine yönelik hammadde ve yardımcı malzemeleri temin etmekteyiz.

Ürünlerimizi rekabetçi fiyatlarla sunarak mutluluk ve memnuniyetini sağlamak için müşterilerle yakın ilişkiler kurmaya çalışıyoruz. Uygun maliyetli ve yaratıcı çözümlerimiz, kendimizi daha da büyümekte olan dünya pazarının ihtiyaçlarına uygun hale getirmemizi sağladı.

Sadece ürünlerimizin güvenilirliği ve kalitesinden değil, aynı zamanda işlemlerin yapıldığı hızdan da gurur duyuyoruz.

AVEKS İç ve Dış Tic. A.Ş. olarak ticaretini yaptığımız ürünleri gerek yurt dışındaki gerekse yurt içindeki üreticilerden temin etmekteyiz.