AYZER DÖKÜM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

AYZER DÖKÜM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
H7-A120

Web:

Telefon / Phone: 90 212 771 51 00
Faks / Fax: 90 212 771 51 02
Adres / Address: ATATÜRK ORG. SAN .BÖLGESİ HADIMKÖY MAH. FAHRİ KORUTÜRK CAD. NO:52 HADIMKÖY TURKEY
Stand No: H7-A120

Ayzer Dokum Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi (Co.Ltd) founded its 1st. stage facility on September 2004, on its own area of 9000 square meters of which 2600 square meters is indoor space and it has combined its 28 years of molding experience and savings with modern manufacturing technology.

It meets the domestic and foreign demands continuing its activities in coordinated cooperation of its experienced cadre staffed 28 years ago and today’s young and dynamic team.

Our company approaches towards its clientele with the point of a solution partner and offers the most modern manufacturing technology to its clientele in each step of manufacturing from the first step by dealing with the demands either as technical drafting or as sample and to the last step at which it presents the finished product. Therefore, it offers its clientele top quality products checked through all the essential steps from the raw material procurement to delivery with the sense total quality and service manner.

28 yıl önceki çekirdek kadrosundaki tecrübeli çalışanları şirketin bu günkü genç ve dinamik ekibiyle beraber koordineli bir dayanışma içerisinde faaliyetlerine devam ederek yurt içi ve yurt dışından gelen taleplere cevap vermektedir.

Şirketimiz bütün müşterilerine birer çözüm ortağı bakış açısı ile yaklaşıp talepleri teknik resim veya numune olarak ilk basamaktan alıp nihai ürün haline getirene dek bütün aşamalarda en modern üretim teknolojisini müşterilerine sunmaktadır. Böylelikle toplam kalite ve hizmet anlayışı ile ham madde girişinden sevkiyatına kadar gerekli bütün kontrollerden geçmiş en kaliteli ürünleri istenilen zaman da minimum fiyata müşterilerine sunmaktadır.

Şirketimiz 9000 metrekarelik kendi arsası üzerindeki 2600 metrekare kapalı kullanım alanında 1 kg ile 120 kg arasındaki sfero ve dökme demir üretimini Avrupa ve uluslar arası normlara uygun olarak çağdaş ve sağlıklı çalışma şartlarında sürdürmektedir. Yıllık döküm kapasitemiz 5400 ton civarındadır.