BEISCO

BEISCO
H8-F170

Web:

Telefon / Phone: 90 232 616 06 66
Faks / Fax: 90 232 486 11 29
Adres / Address: KÜLTÜR MAHALLESİ İSTİKLAL CADDESİ NO:54/8 35800 ALİAĞA TURKEY
Stand No: H8-F170

Having 30 years of experience in iron and steel industry, BEISCO CO. was founded in Izmir, Turkey to provide services in international engineering, machine manufacturing and consultancy areas as of February 2016.

It possesses the sufficient know-how and experience to satisfy all requirements of the iron and steel industry from engineering to manufacturing and from turn-key projects to technological plant equipment for rolling mills and meltshops in Turkey and abroad.

With its engineers, designing team and national and international partners specialized in their respective fields and by combining its advanced R&D and know-how, BEISCO offers cost-effective and high quality ?pro-modern and innovative? solutions to its customers.

BEISCO A.Ş., 30 yıllık demir-çelik sektörü tecrübesiyle; uluslararası mühendislik, makine imalatı ve danışmanlık hizmeti vermek üzere 2016 yılı Şubat ayında İzmir, Türkiye?de kurulmuştur.

Türkiye ve yurtdışında; demir-çelik sektöründe haddehane ve çelikhaneler için mühendislikten imalata, anahtar teslimi projelerden, teknolojik tesis ekipmanlarına kadar sektörün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

BEISCO alanında deneyimli mühendisleri, tasarım ekibi, ulusal ve uluslararası partnerleri ile gelişmiş AR-GE ve know-how bilgisini birleştirerek; müşterilerine düşük maliyet ve yüksek kaliteli ?promodern ve inovatif? çözümler sunmaktadır.