BES MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş

BES MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş
H3-E140

Web:

Telefon / Phone: 90 216 420 89 09
Faks / Fax: 90 216 364 66 48
Adres / Address: DUDULLU OSB MAH. DES-103. SOK. B-7 BLOK NO:20 34776 ÜMRANİYE TURKEY
Stand No: H3-E140

BES Muhendislik San. ve Tic. A.S., was founded in 1998 in the sector of quality control by 3 electronic engineers who had many years of work experience in this field, with the goals of engineering, consultancy, agency and trading. Founders of the firm Birol Tok, Eray Tepe and Seyhan Karaca are well known names by almost all spectrometer users.
Principals of our firm are selling products of the leading companies in their fields which have high technology and quality, enrolling our work experience to our customers during sales and after sales as well as we can. These are the companies and their sectors which we are representing:
SPECTRO, SPECTRUMA and LTB- Spectrometers

BOSELLO-İndustrial Radioscopic Equipments

BREITLANDER,NIEKA and LINN-Sample Preparation Equipments

AXT-X-ray Tubes

BES is a service-based company and its founders have known the importance of fast and high quality service in the field of spectrometer for more than 30 years as well as at least you users.

BES Mühendislik San. ve Tic. A.Ş., 1998 yılı başında kalite kontrol alanında mühendislik, danışmanlık, temsilcilik ve ticaret yapmak amacıyla, bu alanda uzun yıllar çalışmış, her marka spektrometre kullanıcısının neredeyse tamamının çok iyi tanıdığı 3 elektronik mühendisi Birol Tok, Eray Tepe ve Seyhan Karaca tarafından kurulmuştur. Firma ortaklarının anlayışları doğrultusunda hızla gelişen, piyasada geniş ve saygın bir yer edinen kuruluşun temsilciliğini yaptığı firmalar ve faaliyet alanları şöyledir:
SPECTRO, SPECTRUMA ve LTB- Spektrometre cihazları

BOSELLO-Tahribatsız Kontrol Cihazları

BREITLANDER,NIEKA ve LINN-Numune Hazırlama Ekipmanları

AXT-X-ray Tüpleri

BES, servis bazlı bir şirket olduğu ve kurucuları 30 yılı aşkın bir süredir spektrometre konusunda hızlı ve kaliteli servisin önemini çok iyi,en az siz kullanıcılar kadar bilmektedirler.Amacımız cihaz kullanıcılarının yaşayabilecekleri tüm problemleri kendi problemimiz olarak görüp,çözüm üretmektir.