BVS CRANES-BÜLBÜLOĞLU VINÇ SAN. VE TIC. A.Ş.

BVS CRANES-BÜLBÜLOĞLU VINÇ SAN. VE TIC. A.Ş.
H8-E170

Web:

Telefon / Phone: 90 312 267 29 29
Faks / Fax: 90 312 267 02 95
Adres / Address: ORGANIZE SANAYI BOLGESI OGUZ CADDESI NO:21
SİNCAN TURKEY
Stand No: H8-E170

BVS Cranes
BVS Cranes has initiated its activities in 1985 in Ankara, and has become one of the leader companies and gained the right position in Turkish Crane Industry with the strength and trust received from its customers.

Our industry passion started in a small workshop and in time BVS Cranes became the leader crane manufacturing company in Turkey. And today BVS Cranes has 400 employees , 37.000 squaremeter indoor area manufacturing facility, headquarter in Ankara, İstanbul, İzmir and Germany Regional Sales and Service offices, Çukurova Service Office, domestic and international dealer network, common after sales service network and cooperation with the world brands releated to the crane industry.

We are proud of that BVS Cranes are operating in Turkey and at the same time more than 60 countries in 4 continent at all over the world.

BVS Cranes
1985 yılında Ankara’da faaliyete geçen firmamız sizlerden aldığı güç ve güvenle bugün sektörünün en önde gelen firmalarından biri olmuştur ve Türk sanayisinde hakkı olan yeri almıştır.
Küçük bir atölyede başlayan sanayi sevdamız bugün 400 çalışanı, 37.000 metrekarelik kapalı alana sahip üretim tesisleri, Ankara, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlükleri, Çukurova Servis Bölge Müdürlüğü, Almanya Satış ve Servis Müdürlüğü, yurt içi ve yurt dışındaki bayileri, yaygın satış sonrası servis ağı ve sektörüyle ilgili dünya markalarıyla yaptığı işbirliği ile Türk vinç sektörünün tartışılmaz en büyüğü olarak hizmet vermektedir.

Bugün hem Türkiye’nin her noktasında çalışmakta olan vinçlerimizle hem de Dünya?nın dört kıtasında 60’ı aşkın ülkeye vinçlerimizi ihraç etmenin gururunu yaşamaktayız.