DEĞİRMENCİLER A.Ş.

DEĞİRMENCİLER A.Ş.
H3-A180

Web:

Telefon / Phone: 90 372 253 20 41
Faks / Fax: 90 372 251 40 24
Adres / Address: BİRLİK MAH. ŞİFA SOK. NO:47 MERKEZ TURKEY
Stand No: H3-A180

In 1977, Değirmenciler Industrial Powders Mining Industry and Trade Joint-Stock Company established in Zonguldak produces coal powder being for moulding of gray and ductile iron. Owing to atteching importance to quality and determination it has been recognized in moulding sector and it has never given up its own principles since it was established.

Değirmenciler Industrial Powders Mining Industry and Trade Joint-Stock Company working achievement in production and with guarantee of continuity and the principle of quality has improved everytime. It has contiuned its studies to give the best answer to the demands of our precious customers thanks to setting out accumulation of informaion of technique team and personnel.

1977 yılında Zonguldak il merkezinde kurulan Değirmenciler Endüstri Tozları Madencilik San.ve Tic. A.Ş. pik ve sfero döküm sanayisi için katkı kumu maddesi olan kömür tozu üretmektedir. Kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarmanın azmi sayesinde kısa sürede döküm sektöründe tanınmış ve bu ilkelerden asla vazgeçmemiştir.
Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı ve kalite prensibiyle çalışan Değirmenciler A.Ş., her geçen gün bilgi birikimini arttırmaktadır. Bu bilgi birikiminden yola çıkarak teknik ekipman ve personel sayesinde de siz değerli müşterilerinin taleplerine en iyi cevap verecek şekilde çalışmalarına devam etmektedir.