DENGE TEKNİK CİHAZLAR SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ

DENGE TEKNİK CİHAZLAR SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
H3-A185

Telefon / Phone: 90 312 478 61 92
Faks / Fax: 90 312 478 61 95
Adres / Address: KABİL CAD. NO:71 -2 ÖVEÇLER 06520 TURKEY
Stand No: H3-A185

Our company; deals with businness in the Mineral and Metagullary sectors and makes not only hand-held spectrometers which are used in these sectors sales and provide service but also CRM Certificated Reference Materials sales which are used in calibration and verification of these devices.
www.sciaps.com company which our company is the distribütör of, is an innovator about hand-held analysers and produces XRF and LIBS devices.
www.brammerstandard.com company can produce and supplies all types of the produced geological, mineralogical and solid state calibration CRM .
www.ckic.net Company producer of coal analyser such as; Calorimeters, CHN elementer anayser, TGA, Ash Fussion Determinator, Carbon/ Sulphur Aanaysers.

Firmamız; Denge Ltd. Şti. Maden ve Metalürji sektöründe faaliyet göstermekte olup özellikle taşınabilir el tipi spektrometre satış servis hizmetleri yansıra bu sektörde analiz için kullanılan spektrometre cihazlarının kalibrasyon ve doğrulamasında kullanılan CRM Sertifikalı Referans Materyal satışını da yapmaktadır.
Firmamızın Türkiye mümessilliğini yaptığı:
www.sciaps.com firması portatif taşınabilir cihazlar konusunda yenilikçi bir firma olup taşınabilir XRF ve LIBS cihazları üretmektedir.
www.brammerstandard.com firması da dünyada üretilen tüm jeolojik mineralojik ve katı her bazda kalibrasyon bloklarını da üretmekte ve temin edebilmektedir.
www.ckic.net firması Kömür ve Alternatif yakıtlarda TGA, Kalorimetre , CHN Elementer Analiz , Kükürt tayin Cihazları üretmektedir.