EBDS ENGINEERING SPRL

EBDS ENGINEERING SPRL
H9-E130

Web:

Telefon / Phone: 32 473809556
Faks / Fax:
Adres / Address: 39 AVENUE DU PROGRES, B-4100 SERAING BELGIUM
Stand No: H9-E130

NEW REVOLUTIONARY “EMERALD” BREAK OUT DETECTION SYSTEM FOR CONTINUOUS SLAB & BLOOM CASTING MACHINES

EBDS Engineering is present on the BO detection market for quite a number of years. Thanks to its great experience in this field, especially with its « Martine » system, well appreciated by its users, EBDS Engineering is now proposing a brand new developed BO detection system called “Emerald”.

It is much more performing, integrates a lot more of detection calculations, uses a brand new user web interface, and incorporates a lot of important new features.

This new program re-defines the standards in Sticker BO detection. Take the time to go through its characteristics in our section Products/Emerald BO detection.

For more information about company and EMERAL breakout detection system please visit our website www.ebds-engineering.com

SLAB VE BLUM SÜREKLİ DÖKÜM TESİSLERİ İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE “EMERALD” KANAMA İKAZ SİSTEMİ

EBDS ENGINEERING sürekli döküm tesisleri kanama ikaz sistemi piyasasında “MARTINE” sistemi ile zaten yıllardır faaliyet göstermekteydi. EBDS ENGINEERING kullanıcılardan aldığı destekle, bu alandaki derin tecrübesini bir adım daha ileriye götürerek devrim niteliğindeki yeni nesil “EMERALD” kanama ikaz sistemini geliştirerek çelik döküm sektöründeki varlığını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.
Tamamen yeni bir web ara yüzü kullanan ve bir çok yeni özelliği bünyesinde bulunduran EMERALD aynı zamanda bir çok yeni algılama yazılımını da geri planda başarıyla çalıştırıyor.

İddia ediyoruz ki bu yeni program kanama ikaz standartlarını yeniden belirlemeye aday.

Daha fazla bilgi için EBDS ENGINEERING firmasının www.ebds-engineering.com web adresini ziyaret ediniz.