EPR SRL

EPR SRL
H9-E130

Web:

Telefon / Phone: 39 0365 61181
Faks / Fax: 39 0365 599191
Adres / Address: VIA DON ANGELO QUESTA, 41 – 25079 VOBARNO BS ITALY
Stand No: H9-E130

A leader in power transmission marketing since 1976, EPR SRL Company is specialized in their manufacturing. Our products are widely used on rolling mills, rubber and plastic mills, paper mills, cranes, locomotive engines, ships and power plants, etc. We have customers all over the country with a commanding market presence in Italy and Middle East.

Our exports are also on the rise each year and to more countries and regions. 
E.P.R. has maintained besides and widened, with the acquisition of new exclusive, its own area devoted to the marketing of components for the industry, spacing from the organs of transmission of power to the pneumatic one, to the hydraulic components and the control and measurement of the fluids. For more information about company products please visit www.epr.it

PRODUCTION OF 
UNIVERSAL SHAFTS
 FOR INDUSTRIAL APPLICATIONS

EPR SRL is capable to offer cardan shafts with flanges from diameter 58mm until to 1200 mm and torques from 180Nm until to 8000KNm.

EPR SRL üretiminde uzmanlaştığı güç aktarım ekipmanları pazarında 1976’dan beri lider bir firmadır. EPR SRL ürünleri haddehanelerde, kauçuk ve plastik fabrikalarında, kağıt fabrikalarında, vinçlerde, lokomotiflerde, gemilerde ve enerji santrallerinde vs. yaygın olarak kullanılmaktadır. EPR SRL İtalya ve Orta Doğu pazarında aktif olarak çalışmakta ve yüksek kaliteli ürünlerini son kullanıcılarla buluşturmaktadır.

EPR SRL her yıl daha fazla ülke ve bölgeye ihracatını artırmaktadır. EPR SRL kendi pazarına sadık kalarak güç aktarım organlarının kullanıldığı pnömatikten hidrolik bileşenlere ve akışkanların ölçü ve kontrolüne uzanan sanayi alanlarında yeni eşsiz kazanımlar ile mevcut birikimlerini geliştirmeye devam etmektedir. EPR SRL firmasının ürünleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen web sitesini www.epr.it ziyaret ediniz.

ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR İÇİN UNİVERSAL ŞAFT ÜRETİMİ
EPR SRL flanş çapı 58 mm’den 1200 mm’ye kadar cardan şaftlar üretilebilmektedir.