FATI LTD – A.I.S.INOX SRL

FATI LTD - A.I.S.INOX SRL
H8-C120

Web:

Telefon / Phone: 90 216 646 04 50
Faks / Fax: 90 216 646 04 50
Adres / Address: ATLANTİS PREMIUM RESIDENCE A/77 BLOK YENİŞEHİR MAH. 34912 KURTKÖY PENDİK TURKEY
Stand No: H8-C120

FATI is a project management and technical consultancy company with global vision and high engineering skills aiming to be the partner for its clients in their investment, improvement and development projects.

FATI is also solution partner of A.I.S. INOX SrL company located in Italy.

A.I.S. INOX s.r.l. – Special stainless equipment and systems – was established in 1978. Although it is relatively young, A.I.S. INOX s.r.l. has considerable know-how, which derives from the multi-year presence and experience acquired in this sector by its owner.

A.I.S. INOX s.r.l has highly specialized technicians, a study and projects office for high-tech equipment; It builds spare parts for all types of furnaces/kilns, and equipment for heat treatments, in particular; Baskets, retorts, fans, chains, grills, burners, radiant tubes and clusters for shaft kilns.

FATI, müşterilerinin yatırım, iyileştirme ve geliştirme projelerinde çözüm ortağı olmayı hedefleyen, global vizyon ve yüksek mühendislik becerilerine sahip proje yönetimi ve teknik danışmanlık şirketidir.

FATI aynı zamanda Italya merkezli A.I.S. INOX s.r.l. şirketinin Türkiye’deki çözüm ortağıdır.

A.I.S. INOX s.r.l. – Özel paslanmaz ekipmanlar ve sistemler – 1978’de kuruldu. Genç bir firma olmasına rağmen, kurucusunun bu sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde, A.I.S. INOX s.r.l. çok değerli know-how birikimine sahiptir.

A.I.S. INOX s.r.l – Uzman teknisyenlere ve yüksek teknoloji ile donanmış bir çalışma ve proje ofisine sahiptir. Her tipte ısıl işlem fırını ve ekipmanı için yedek parçalar üretmektedir. Örnek olarak; Sepetler, tüpler, fanlar, zincirler, ızgaralar, brülörler, radyan tüpler, şaft tavaları verilebilir.