HERAEUS ELECTRO-NITE A.S.

HERAEUS ELECTRO-NITE A.S.
H3-C130

Web:

Telefon / Phone: 90 312 267 08 88
Faks / Fax: 90 312 267 08 87
Adres / Address: 1. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DAĞISTAN CAD. NO:15, SİNCAN TURKEY
Stand No: H3-C130

Heraeus Electro-Nite has been the market leader since the 1950s in the field of measurement technology in molten metals. It provides the steel, iron, aluminum, and copper producers with integrated measurement systems consisting of a sensor, instrumentation, and associated hardware.

These systems provide a wide range of measurements including those for temperature, oxygen, hydrogen, and carbon. As well as single spot measurements, continuous measurement systems are also available for the continuous casting machine.

Our customers rely on and trust the high-quality, innovative products and services we provide. Our on-going research and development ensures that we remain at the forefront of measurement technology, allowing our customers to operate to the highest levels of quality and efficiency.

Heraeus Electro-Nite, sıvı metallerde ölçüm teknolojileri konusunda uluslar arası alanda 1950’lerden beri lider konumdadır. Bu kapsamda metalurji sektörüne, tek kullanımlık sensörler, cihazlar ve yazılımları ile ölçüm sistemleri konusunda komple çözümler sunmaktadır. Sıcaklık ölçümü gibi bazı uygulamalarda sürekli ölçüm sistemleri de mevcuttur.

Bunların yanı sıra, müşterilerin koşullarına uygun olarak tasarlanmış, hassas analizlerin yapılmasını sağlayan numune alıcı çeşitleri de Heraeus Electro-Nite’ın ürünleri arasında yer almaktadır.

Heraeus Electro-Nite’ın temel yapısını oluşturan Kalitemiz, Yaratıcılığımız ve Hizmet Anlayışımız uzun yıllardır müşterilerimizin güvendiği temel unsurlar olmuştur. Yeni ürün geliştirmedeki uzmanlığımız ve farklı metalurjik kontrol ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen ürünlerimiz müşterilerimizin hem en kaliteli, hem de en verimli üretimi gerçekleştirmelerini garanti altına almaktadır