HOESCH METALLURGIE GMBH

HOESCH METALLURGIE GMBH
H3-C110

Web:

Telefon / Phone: 49 24218090
Faks / Fax: 49 242183040
Adres / Address: NEUE STR. 21, D 52382 NIEDERZIER GERMANY
Stand No: H3-C110

The competence of a company is as high as its knowledge of its customer’s needs. Based on this principle, HOESCH develops unique and tailor-made products for the non-ferrous industry.
Hoesch Products are manufactured under highest quality and safety standarts, out-standing reliability and the very best technology available.
30 years ago, Hoesch alloying additives have already set a grat benchmark in non-ferrous metal applications. Whether in tablet, briklet or powder form Hoesch products are always the perfect choice

Bir şirketin yeterliliği, müşterisinin ihtiyaçlarını ne kadar bildiğiyle ölçülür. Bu prensibe dayanarak HOESCH, demir dışı endüstrisi için benzersiz ve kişiye özel ürünler geliştirmektedir.
Hoesch Ürünleri, en yüksek kalite ve güvenlik, olağanüstü güvenilirlik ve en iyi teknoloji standartlarında üretilmektedir.
30 yıl önce, Hoesch alaşım katkı maddeleri demir dışı metal uygulamalarında referansları belirlemiştir. Tablet, briket veya toz formda olsun Hoesch ürünleri her zaman mükemmel bir seçimdir.