JÖST GMBH + CO. KG

JÖST GMBH + CO. KG
H2-B110

Web:

Telefon / Phone: 49 2590 98-0
Faks / Fax: 49 2590 98-101
Adres / Address: GEWERBESTRASSE 28-32, 48249 DÜLMEN – BULDERN GERMANY
Stand No: H2-B110

Vibrating machines and systems for the foundry industry are constantly developed in order to realize applications, able to meet the innovative requirements for modern foundries.
As leading manufacturer of vibrating machines and system solutions in the foundry industry, we present an interesting selection of our product lines for the processes: green sand moulding, no-bake sand moulding and melting.
Special highlight will be the demonstration of a JÖST resonance type conveyor – in three mass execution with active mass compensation and sliding conveying characteristic – for smooth and quiet casting transport.
We would be glad to welcome you on our booth to discuss innovative solutions for your requirements and to introduce us as your competent partner.

Döküm endüstrisi modern döküm fabrikalarının değişen ihtiyaçlarını ve başvurularını karşılayabilmek için sürekli olarak vibrasyonlu (titreşimli) makine ve sistemler geliştirmektedir.
Döküm endüstrisine yönelik vibrasyonlu makine ve sistemlerin imalatı konusunda lider olan firmamız farklı kalıp kumu hazırlama ve ergitme proseslerine uygun farklı çözümler sağlamaktadır.
Özellikle JÖST rezonans türü konveyörünün (üç denge ağırlıklı, kaydırarak taşıma karakteristiğinde) düzgün ve sessiz döküm parçalarının taşınmasıyla ilgili demo gösterisi için sizi standımıza bekliyoruz.
Sizleri standımızda ağırlamaktan, yeni çözümler ile ilgili konuşmaktan iş ortağınız olarak son derece memnun kalacağımızı belirtmek isteriz.