LAEMPE MÖSSNER SINTO GMBH

LAEMPE MÖSSNER SINTO GMBH
H2-B110

Web:

Telefon / Phone: 49 7622680 302
Faks / Fax: 49 7622680 394
Adres / Address: GRIENMATT 32 D-79650 SCHOPFHEIM GERMANY
Stand No: H2-B110

With its comprehensive product and service portfolio, Laempe Mössner Sinto is the world market leader in core making technologies for the foundry industry.
As an innovative developer of complete solutions, Laempe Mössner Sinto offers a comprehensive range of automatic core shooters, gassing devices, sand mixers, sand preparation systems, and subsequent core treatment solutions in addition to solutions for the networking and intelligent control of all core shop areas. We design automation solutions in line with customer requirements and plan and realise turnkey core shops.
The company has years of experience and top expertise in all sectors where our products are required, including the automotive and commercial vehicles industry, carriage construction sector, machine construction and plant engineering branch, and engine production ranging from small motors to large marine engines. Global manufacturers of electric motors, pumps, and fittings also place their trust in Laempe solutions.

Kapsamlı ürün ve hizmet portföyüyle Laempe Mössner Sinto, döküm endüstrisi için maçak üretim teknolojilerinde dünya lideridir.
Komple çözümlerin yenilikçi bir geliştiricisi olarak Laempe Mössner Sinto, tüm temel üretim alanlarının ağ ve akıllı kontrolüne yönelik çözümlerin yanı sıra kapsamlı bir otomatik maça makinaları, gazlama jeneratörleri, kum karıştırıcıları, kum hazırlama sistemleri ve daha farklı maça üretim uygulamaları sunuyor . Müşteri talepleri doğrultusunda otomasyon çözümleri tasarlıyor, anahtar teslimi çekirdek mağazalar planlayıp gerçekleştiriyoruz.
Şirket, otomotiv ve ticari araçlar endüstrisi, taşıma inşaatı sektörü, makine yapımı dahil olmak üzere ürünlerimizin gerekli olduğu tüm sektörlerde uzun yıllara dayanan tecrübe ve uzmanlığa sahiptir. ve fabrika mühendisliği dalı ve küçük motorlardan büyük deniz motorlarına uzanan motor üretimi. Elektrik motorları, pompaları ve bağlantı parçaları global üreticileri de Laempe çözümlerine güveniyor.