LMA MOTİF-AL DÖKÜM SAN. VE MÜMESSİLLİK LTD. ŞTİ.

LMA MOTİF-AL DÖKÜM SAN. VE MÜMESSİLLİK LTD. ŞTİ.
H3-C110

Web:

Telefon / Phone: 90 216 593 13 61
Faks / Fax: 90 216 593 13 62
Adres / Address: KİMYACILAR ORG. SAN. BÖLGESİ MELEK ARAS BULVARI TUNA CAD. NO:2, 34956 TUZLA TURKEY
Stand No: H3-C110

LMA has started its activities with the principle of trading that is based on customer satisfaction and ensuring the highest quality product which customers want, by using the developing technology.

All kinds of casting auxiliary materials, refracters, recarburizers, ductile iron makers, inoculation materials, filters, metalic filters, nozzle and stoppers, ceramic sprues, furnace lining and isolation materials that are ready for shipment in our warehouse, are sold.

Our company is able to respond instantly to all kinds of products with its perpetual stock. Our basic principles are standing behind our promises and commitments with quality and customer satisfaction. LMA with a team of well-trained, experienced specialists, dedicates its technical and commercial market expertise which are dating back to 1987, to our customers. Additionally, LMA has been making representation of various casting, steel raw material that are settled in Europe and America.

LMA gelişen teknolojiyi kullanarak, müşterilerinin istediği ürünü en üst kalitede temin etmek ve müşteri memnuniyetini temel alan ticaret prensibi ile yola çıkmıştır.
Firmamızda stokta bulunan, ocak ve pota refrakterleri, izolasyon malzemeleri, karbon vericiler, sferolaştırıcılar, aşı malzemeleri, filtreler, metalik filtreler, nozül ve stoperlerin satışı yapılmaktadır.
Firmamız, devamlı stoku ile her çeşit ürüne anında cevap verebilecek kapasitededir. Temel prensiplerimiz; kalite ve müşteri memnuniyeti ile birlikte, verilen söz ve taahhütlerin arkasında durmaktır. Konusunda uzman ve iyi yetişmiş deneyimli bir ekibe sahip olan LMA 1987 yılına dayanan ticari geçmişi, teknik ve ticari piyasa deneyimini müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır. Ayrıca, Avrupada yerleşik birçok döküm çelik hammadde temsilciliğini yapmaktadır.