MASHINENFABRIK GUSTAV EIRICH GMBH & CO KG

MASHINENFABRIK GUSTAV EIRICH GMBH & CO KG
H2-B110

Web:

Telefon / Phone: 49 6283 510
Faks / Fax: 49 6283 51 325
Adres / Address: WALLDURNERSTRASSE 50, 74736 HARDHEIM GERMANY
Stand No: H2-B110

Maschinenfabrik Gustav Eirich was founded in Hardheim in 1863. Yet despite all the technical and social changes that have taken place in the course of its history, EIRICH still remains committed to the governing principle once pursued by its founders: “Offering the customer the best in terms of advanced technical achievements. Ceaseless development work in the field of process technology, machinery and plant engineering, combined with a high level of vertical integration guarantee reliable quality of the innovative products. The company’s competence which is based on comprehensive expertise in the field has made Eirich a reliable global partner in engineering of processing plants.
The Eirich Group is a supplier of process engineering solutions with grinding, mixing, drying, granulating, pelletising, fine grinding, dry grinding, wet grinding, mixers, driers, granulators, pelletisers, mills and agitated media mills, which are established in many industries world-wide.

Maschinenfabrik Gustav Eirich 1863 yılında Hardheim Almanya?da kuruldu. Tarihi boyunca meydana gelen tüm teknik ve sosyal değişimlere rağmen EIRICH hala ilk kurucuları tarafından ortaya konulan çalışma felsefesini sürdürmektedir: müşteriye gelişmiş teknik başarı ve gelişmelere göre en iyisini sunmak. Üst düzey dikey entegrasyon ile kombine edilmiş malzeme işleme teknolojisi, makine ve tesis/sistem mühendisliği alanındaki sürekli geliştirme çalışmaları yenilikçi ürün kalitesini garanti etmektedir. Eirich?in sektördeki derin uzmanlığa dayalı tecrübesinden dolayı firmayı mühendislik ve malzeme işleme alanında uluslararası güvenilir bir iş ortağı yapmaktadır.
Eirich öğütme, karıştırma, granülleştirme, peletleme, ince öğütme, kurutma, yaş öğütme ve dünya üzerinde bir çok endüstri alanında hizmet veren mikserler, kurutucular, granülleştiriciler, pelteleştiriciler, değirmenler ve çalkalamalı ortam değirmenleri ile malzeme işleme mühendisliğine çözümler sağlayan bir firmadır.