MOREK MULTISERW

MOREK MULTISERW
H3-C110

Web:

Telefon / Phone: 48 33 879 21 72
Faks / Fax: 48 512 231 248
Adres / Address: MARCYPOREBA 36
34-114 BRZE?NICA
POLAND POLAND
Stand No: H3-C110

Testing equipment produced by the MULTISERW-Morek Company is worked out by an experienced group of engineers and designers in association with the Foundry Research Institute in Cracow and the AGH University of Science and Technology.
Laboratory equipment produced by the Multiserw-Morek Company is used in laboratories as well as in research and development units. Those devices are characterised by the highest quality what is confirmed not only by their users but also by numerous commendations and medals received by the Multiserw-Morek Company on the International Fairs. In order to ensure the highest quality of produced devices Quality Management systems ISO 9001 and ISO 14001 have been introduced.

MULTISERW-Morek Şirketi tarafından üretilen test ekipmanları, Cracow’daki Döküm Araştırma Enstitüsü ve AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile birlikte deneyimli bir mühendis ve tasarımcı grubu tarafından yürütülmektedir.
Multiserw-Morek Şirketi tarafından üretilen laboratuvar ekipmanı, laboratuvarlarda olduğu gibi araştırma ve geliştirme birimlerinde’de kullanılmaktadır. Bu cihazlar, sadece kendi kullanıcıları tarafından değil, aynı zamanda Multiserw-Morek Şirketi tarafından Uluslararası Fuarlarda alınan sayısız yorum ve madalya ile teyit edilen en yüksek kaliteyle karakterize edillmiştir. Üretilen cihazların en yüksek kalitede olmasını sağlamak için ISO 9001 ve ISO 14001 Kalite Yönetim sistemleri ile çalışılmaktadır.