PFERD TOOLS

PFERD TOOLS
H3-A150

Web:

Telefon / Phone: 49 2262 9 721
Faks / Fax: 49 2264-9488
Adres / Address: HAUPTSTRASSE 13 D-51709 MARIENHEIDE GERMANY
Stand No: H3-A150

PFERD is leading in the development, production and support, as well as in the distribution, of tool solutions for work on surfaces and material cutting.

In keeping with a tradition that dates back more than 200 years, PFERD operates as an independent, internationally oriented, family-owned company geared towards the long term.

PFERD tools offer the user maximum benefit and optimum cost-effectiveness. Its unlimited commitment to premium quality, its reliability as a supplier and its responsible use of resources all make PFERD a dependable and reliable trading partner that operates with sustainability in mind.

PFERD, yüzey tamamlama ve malzeme kesimi için takım geliştirme, üretim, teknik destek ve dağıtımını yapan lider markadır. 200 yıldan eskiye dayanan bir geleneği devam ettiren PFERD, bağımsız uluslararası çalışan bir aile şirketidir.

PFERD takımları, kullanıcılara maksimum fayda ve maliyet verimliliği sunar.

En yüksek kaliteye olan sonsuz bağlılık, takım tedarikçisi olarak oluşturduğu güven ve tüm kaynakların sorumlu bir şekilde kullanımı PFERD’i hedefi sürdürülebilirlik lan güvenilir bir partner olarak kılmaktadır.