REGAL BELOIT SA

REGAL BELOIT SA
H9-E130

Web:

Telefon / Phone: 34 943 69 00 54
Faks / Fax: 34 943 69 0295
Adres / Address: ERNIO BIDEA, S/N – 20159 ZIZURKIL (GIPUZKOA) SPAIN
Stand No: H9-E130

JAURE S.A., European leader in the production of flexible couplings and transmission elements since 1958, belongs to the Power Transmission Solutions business unit of the group with the same name, and forms a tandem with the Kop-Flex firm in order to assure a global approach in providing solutions for the applications requirements in the most demanding sectors of the world couplings market.

For all the stages of STEEL PRODUCTION, JAURE SA can supply a suitable coupling to drive your equipment. With more than 100 years of combined experience in the metal industry, JAURE/KOP-FLEX provides innovative solutions in the STEEL, ALUMINIUM and COPPER INDUSTRIES.

JAURE SA supply program covers gear/elastic couplings and spindles for steel production, hot and cold rolling mills, processing lines, finishing lines for both new plants and modernization of old ones.

For more information on JAURE SA products please visit JAURE SA website www.emersonindustrial.com

JAURE S.A., 1958 yılından bu yana esnek kaplinler ve aktarma elemanları üretiminde Avrupa lideridir, Güç Aktarım Çözümleri iş kolunda aynı adı taşıyan gruba aittir ve dünya kaplin pazarının en zorlu sektörlerinde uygulama ihtiyaçlarına çözümler sunmak için Kop-Flex firmasıyla ortaklık kurmuştur.

ÇELİK ÜRETİMİNİN tüm aşamaları için JAURE SA; ekipmanlarınızı tahrik etmeye uygun kaplin tedarik edebilmektedir.

Metal sektöründe 100 yıldan fazla sürede kazanılan deneyimlerle JAURE/KOP-FLEX ÇELİK, ALÜMİNYUM ve BAKIR ENDÜSTRİSİNDE yenilikçi çözümler sunmaktadır.

JAURE SA tedarik programı; çelik üretimi, sıcak ve soğuk haddehaneler, proses hatları, finiş hatları, yeni fabrikalar ve eski fabrikaların modernizasyonu için dişli/elastik kaplinleri ve şaftları kapsar. JAURE SA ürünleri hakkında daha fazla bilgi için JAURE SA web sitesini ziyaret ediniz www.emersonindustrial.com

VİNÇLER

Vinç ve kaldırma ekipmanları, genel amaçlı vinçlerden en zorlu pota vinçlerine kadar ürünleri mevcut