SİSTEM TEKNİK SANAYİ FIRINLARI A.Ş.

SİSTEM TEKNİK SANAYİ FIRINLARI A.Ş.
H6-D105

Web:

Telefon / Phone: 90 262 658 29 14
Faks / Fax: 90 262 658 18 19
Adres / Address: TOSB OTOMOTİV YAN SANAYİ İHTİSAS OSB 1. CAD. 15. SOK. NO:1 ÇAYIROVA 41420 TURKEY
Stand No: H6-D105

SİSTEM TEKNİK was established in 1979 and has been managed by Mr.Orhan OBALI and Mr.Mehmet ÖZDEŞLİK since that time.

Our company is specialized in the production of industrial furnaces. Today Sistem Teknik is a leading company in the design and manufacturing of heat treatment furnaces for ferrous and non-ferrous industry in TÜRKİYE.
Sistem Teknik manufactures custom designed heat treatment plants on turn-key base.
We supply high-tech heat treatment installations to our customers by providing innovative design and effective engineering, know-how, supervision during the plant erection and start-up, commissioning, operation and training.
We are ready to manufacture custom-design heat treatment furnaces and satisfy our customers by applying ISO 9001 quality assurance system.
We will be next to be with you on your heat process demand.
If you are planning to build a new heat treatment plant or refurbish an existing one, call us right away for the supervision of your specific need.

SİSTEM TEKNİK 1979 yılında Orhan OBALI ve Mehmet ÖZDEŞLİK tarafından kurulmuştur.

Firmamız endüstriyel fırın üretiminde uzmanlaşmıştır. Sistem Teknik firması, Türkiye’de demir ve demir dışı sanayi için ısıl işlem fırınlarının tasarımı ve imalatı konusunda lider firma konumundadır. Sistem Teknik, müşterilerine özel tasarlanmış ısıl işlem tesislerini/fırınlarını, anahtar teslim olarak üretmektedir. Etkin mühendislik ekibimizin yenilikçi tasarımlarını ve bilgi birikimini birleştirerek, müşterilerimize sunduğumuz teknolojik ısıl işlem tesislerinin kurulumu, devreye alınması ve eğitimlerin verilmesine de destek oluyoruz. Özel tasarım ısıl işlem fırınlarımız ISO 9001 güvence sistemi uygulayarak ve CE belgesi ile birlikte müşterilerimize sunmaktayız.

Yeni bir ısıl işlem tesisi kurmayı planlıyorsanız veya mevcut olanı yenileyecekseniz, özel ihtiyaçlarınızın gözetimi için bizi hemen arayın.