SLOT GREASE/ TEC.MA SRL

SLOT GREASE/ TEC.MA SRL
H9-E130

Web:

Telefon / Phone: 39 011 9771414
Faks / Fax: 39 011 9721520
Adres / Address: VIA GHIRARDA, 5/B 10022 CARMAGNOLA (TO) ITALY
Stand No: H9-E130

TEC.MA srl was founded in 1982 and operates at both national and international level. The maintenance and improvement of product quality, the constant high level of customer support, the dependability of the delivery and the fulfillment of all required standards.

A dynamic organizational structure, the continuous research, the consolidated experience combined with high quality allow you to choose a reliable and timely supplier, who can guarantee strength and continuity to its partners.
Advantages

It displays consumption and allows remote control by means of its full transparence. Immediate activation. No battery or gas. It can be installed indoors, outdoors, remotely, inversely, under water, in either dangerous or uncomfortable points. It keeps lubrication constant and prevents solid matter accumulation. Lubricant installed reserve, reducing lubrication drawbacks, preventing oversights. It saves production stops and very expensive repairs.

TEC.MA SRL firması, 1982 yılında kurulmuştur ve hem İtalya içerisinde hem de uluslararası seviyede faaliyet göstermektedir. Firmanın hedefleri ve amacı son derece nettir:

Bakım kolaylığı, son kullanıcıya her zaman en üst seviyede destek, sürekli ürün kalitesinin iyileştirilmesi, konusunda bilinen tüm standartlara uygunluk ve kısa teslim süresi.

Dinamik organizasyon, saha tecrübelerini sürekli olarak ürüne aktaran tecrübeli yapısıyla TEC.MA SRL, partnerleri için doğru, güvenilir ve dürüst bir tedarikçi konumundadır.
Avantajlar

Tamamen şeffaf yapısıyla tüketimi ve içinde kalan yağ miktarını sürekli olarak görüntüler. Yerine takıldığı anda çalışmaya hazırdır, ne pil ne de gaz gerektirir. İçeride, dışarıda, ters, su altında, tehlikeli ve konumu zor ortamlarda kolaylıkla kullanılabilir. Yağlamayı sürekli olarak yapar, dolayısıyla ortamdaki katı parçacıkların birikmesini engeller. Yağlama kaynaklı hasarları en aza indirir, pahalı bakım duruşlarını önler, yağ sarfiyatını azaltır.