TES-SAN

TES-SAN
H5-C140

Web:

Telefon / Phone: 90 332 237 55 35
Faks / Fax: 90 332 237 55 82
Adres / Address: HACI YUSUF MESCİT MAHALLESİ CANVEREN SOKAK NO:24 KARATAY TURKEY
Stand No: H5-C140

Our company founded by Mechanical Engineer Galip Yarar in 1994 to produce devices to foundrt equipments,today with expert engineers and workers desgins and produces foundry equipments ,filtration systems, recycling systems, dunnage accumulation and burning systems in accordance with today’s technologic development.

Our manufacture thought in company’s productions is that the products should be highly productive, environment-friendly,technologic.

Our company services to current problems of the public and industrialist with its active structure and different engineering solutions.

In our products that has ISO 9001-2008 quality management system,there are TSE,TSEK and CE documents.

1994 yılında Makine mühendisi Galip Yarar tarafından kurulan firmamız, bugün konusunda uzman mühendisleri ve çalışanlarıyla dökümhane ekipmanları ,filtrasyon sistemleri , geri dönüşüm sistemleri ve toz toplama ve yakma sistemlerinde günün teknolojik gelişimine en uygun çözümleri tasarlamakta ve üretmektedir.

Firmamızın ürettiği ürünlerdeki imalat düşüncemiz en yüksek verimli, en çevreci ve en teknolojik ürünler olmasıdır.

Firmamız aktif yapısı ve farklı mühendislik çözümleri ile sanayicilerimizin ve halkımızın güncel sorunlarına anahtar teslim taahhüt hizmetleri yapmaktadır.

ISO 9001-2008 kalite yönetim sistemine sahip olan firmamızın üretmiş olduğu ürünlerde TSE, TSEK ve CE belgeleri bulunmaktadır.